وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد: این کشور درآمد قابل توجهی را از محل افزایش ورود گردشگران خارجی برای تماشای بازی‌های جام جهانی به دست خواهد آورد.

ماکسیم اورشکین وزیر بازرگانی روسیه به یک روزنامه ورزشی در این کشور گفت: ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد گردشگران خارجی در طول برگزاری بازی‌های جام جهانی ۱۰۰ میلیارد روبل معادل ۱.۶ میلیارد دلار در روسیه خرج خواهند کرد.

وی با اطمینان گفت که تحریم‌های غرب علیه مسکو هیچ تاثیری در برگزاری جام جهانی نخواهد داشت.

اورشکین تاکید کرد: برخی مسائل سیاسی است و برخی مسائل اقتصادی و برخی مسائل نیز به زندگی روزمره مردم مربوط است و تقاضا همواره برای تماشای بازی‌های جام‌های جهانی بالا است.

بنا به اعلام انجمن تور‌های گردشگری روسیه حدود ۴۰۰ هزار گردشگر خارجی در طول برگزاری جام جهانی به روسیه سفر خواهند کرد.

ورود گردشگران خارجی به روسیه از سوی دیگر ۲۰ درصد طی سال جاری افزایش خواهد یافت.

وزیر اقتصاد روسیه گفت: به روز رسانی زیرساخت‌ها برای برگزاری جام جهانی فوتبال در بسیاری از بخش‌های اقتصاد روسیه و همچنین کیفیت زندگی مردم تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: ساخت هتل‌های مدرن، فرودگاه‌ها، جاده‌ها و افزایش فعالیت مردم در مراکز محلی و بهبود اوضاع کسب و کار به بهتر شدن اوضاع خواهد انجامید و شهر‌ها را دگرگون خواهد کرد.

بازی‌های جام جهانی روسیه در ۱۲ استادیوم در ۱۱ شهر این کشور از جمله مسکو، سن‌پترزبورگ، سوچی، کازان، سارانسک، کالینگراد، ولگوگراد، یکاترین بورگ، سامارا، روستواوندون و نیژنی نوگورود بین روز‌های ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای برگزار خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد