به نقل از روابط عمومی انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان)، جوآن دیک نویسنده این اثر در کتاب خود به سوال‌های مهمی پاسخ می‌دهد. او پس از ذکر کاربرد‌های اولیه مغز یعنی فکر کردن، یادگیری و درک و بیان ساختار فیزیکی آن شیوه‌های رشد و تقویت عملکرد مغز را نام می‌برد. «مغز تو معرکه است» به کودکان می‌آموزد منشا احساسات و حس‌های آن‌ها کجاست و شیوه مدیریت آن چگونه است. همچنین درباره تاثیرات انام اشتباهات بر تقویت یادگیری سخن می‌گوید.

در بخشی از این اثر می‌خوانیم: «یادگرفتن کار‌های جدید باعث می‌شود ارتباط‌های بیشتری بین عصب‌ها ایجاد شود. این ارتباط‌های بیشتر باعث می‌شوند عصب‌ها پیام‌های بیشتری ارسال و دریافت کنند. این ارتباط‌ها موجب می‌شود بخشی از مغزت کش بیاید و انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند و بنابر این اطلاعات و ایده‌های بیشتری را در خود نگه دارد.»

تصویرگر این اثر سارا آکرلی است. او به عنوان مولف دیگر این اثر به ترسیم موقعیت‌هایی که کودک باید در آن‌ها قرار بگیرد اشاره کرده است. در این تصاویر با بازی‌های جمعی در دل طبیعت و با دوستان روبرو می‌شویم. کتابخوانی، ورزش و آموختن مهارت‌های خلاقانه دیگر نکاتی است که در این تصاویر دیده می‌شود. در هیچ کدام از این صفحات با تصویر تکنولوژی و ضرورت وجود آن در زندگی کودک روبه‌رو نمی‌شویم.

این کتاب با خریداری حق انتشار در ایران و به ترجمه مریم رضا زاده با قیمت ۷ هزارتومان برای مخاطبان ۹ تا ۱۲ سال منتشر شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد