ظاهرا مسئولان این دوره از مدیریت شهری بنای برای رفع مشکلات شهروندان ندارند و بیشتر وقت خود را صرف موضوعات سیاسی می‌گذراند و این موضوع حتی در جلسات شورای شهر تهران نیز به کرار دیده شده است.

این روز‌ها شهروندان تهرانی گلایه‌ها زیادی را نسبت به مسئولان مدیریت شهری چه در شهرداری و چه در شورای شهر تهران دارند و اعتقاد دارند این افراد در این دوره برنامه‌ای برای کار ندارند.

بی‌تدبیری برای اتمام پروژه‌ها نیمه تمام از دوره قبل، تعطیلی برخی از پروژه‌ها از جمله خط ۷، گران شدن برخی از خدمات در شهر همه از مواردی است که شهروندان به آن‌ها اشاره داشته و دارند.

این در حالی است حتی محن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران اعتقاد دارد که شهرداری تهران باید تلاش مضاعفی را برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام داشته باشد.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌ها از جمله تونل اسفندیار و خط ۷ مترو تهران گفت: اگر چه در این زمینه کار‌های در حال انجام است، اما کافی نیست و باید سرعت کار بیشتر شود و هر چه سریعتر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

اما این پایان کار این دوره از مدیریت شهری نیست چرا که در دوره گذشته هر ماه شاهد بهره‌برداری یک پروژه شاخص در بخش‌های مختلف بودیم، اما در این دوره مسئولان شهری همه چیز را فراموش کردند، اما یک چیز را باید بدانند که عمر فعالیت آن‌ها نیز ۴ سال است که حدود یکسال از آن گذشته است و ۳ سال دیگر باقی مانده است و مردم این روز‌ها را فراموش نخواهند کرد.

بسیاری از اعضای شورای شهر تهران در دوره گذشته انتقاداتی را به عملکرد مدیریت شهری دارند و اعتقاد دارند که این دوره از مدیریت شهری برنامه‌ای برای اداره شهر ندارد.

ابوالفضل قناعتی با اشاره به عملکرد این دوره از مدیریت شهری اظهار داشت: حدود یکسال از عمر می‌گذرد، ولی عملا کاری در شهر انجام نشده است و این را در شهر کاملا می‌توان لمس کرد.

احمد حکیمی پور دیگر عضو سابق شورای شهر تهران نیز در خصو شکاف بین شورا و شهرداری تهران اضافه کرد: این فاصله کاملا مشهود است و نمی‌توان آن را انکار کرد و همین امر آفت شدید به شهر وارد کرده است.

بایگانی کردن پروژه‌های شهری و فراموش کردن دغدغه‌های مردم از راهبرد‌های این دوره از مدیریت شهری است که باید در ۳ سال آینده نیز منتظر آن بود، راهبردی که اصلاح‌طلبان آن را طی خواهند کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد