حمیدرضا مقدم فر مشاور فرمانده کل سپاه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد با بیان اینکه یادآوری دفاع مقدس سرمایه‌ای برای تداوم پیشرفت کشور است، گفت: دشمن همواره به دنبال تحریف دفاع مقدس بوده و هست، چرا که دفاع مقدس سرمایه عظیمی در دست ماست.

وی افزود: بخشی از سرمایه عظیم دوران دفاع مقدس، ارائه الگوهای مدیریتی، سبک زندگی و الگوی رفتاری است که پیروی از این الگوها یعنی پیشرفت و موفقیت در عرصه‌های مختلف؛ از این رو دشمن برای ربودن این گوهر تابناک از دست ما، دنبال تحریف و تخریب دفاع مقدس است و با ابزارهای مختلفی اعم از کتاب و فیلم تلاش می‌کند که این هدف را به سرانجام برساند و به همین دلیل است که ما باید با تمام توان از این گوهر تابناک دفاع کنید.

مشاور فرمانده کل سپاه تصریح کرد: موفقیت دوران دفاع مقدس و پیروزی رزمندگان با دست خالی، مرهون همین الگوهای مدیریت جهادی و انقلابی بوده و امروز هم در جنگ اقتصادی گوهر گمشده‌‌ی ما، همان مدیریت انقلابی و جهادی است و اگر بخواهیم امروز هم در جنگ اقتصادی پیروز شویم که حتما پیروز خواهیم شد، باید از الگوی مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس استفاده کنیم و این مدیریت به صحنه بیاید.

وی تصریح کرد: هفته دفاع مقدس و چنین مراسماتی برای آن است که ما جلوی این تحریف‌ها را گرفته و چگونگی بهره‌مندی از الگوهای دفاع مقدس را یاد بگیریم. امروز مشکلات ما در جنگ اقتصادی بسیار کوچکتر از مشکلات‌مان در زمان دفاع مقدس است و چیزی که می‌تواند این عرصه را یاری کند استفاده از همان الگوهای دفاع مقدس است.

مشاور فرهنگی رئیس هیئت امناء دانشگاه آزاد در بخش‌ دیگری از اظهاراتش با اشاره به شروع روند تحول در دانشگاه آزاد تاکید کرد: امروز دکتر ولایتی و و دکتر طهرانچی پرچم  این تحول را در دانشگاه آزاد بلند کرده‌اند و این دانشگاه باید متحول شود؛ تحقق این تحول هم منوط به بکارگیری مدیریت انقلابی و جهادی است.

دکتر مقدم‌فر، دین مداری، اخلاص، ایثار و خدمت بی منت را از شاخص‌های مدیریت انقلابی و روحیه بسیجی دانست و خاطر نشان کرد: امروز دانشگاه آزاد نیاز به افرادی دارد که دارای چنین شاخصه‌هایی باشند تا بتوانند در دانشگاه آزاد تحول ایجاد کنند. تحول در دانشگاه آزاد باید به گونه‌ای باشد تا علاوه بر تربیت افراد متخصص، دانشجویان این دانشگاه از نیز تربیت اسلامی برخوردار کند و برای تحقق این امر، باید بسیجیان دانشگاه اعم از بسیج کارکنان، بسیج دانشجویان و بسیج اساتید به میدان بیایند.

وی با بیان اینکه پیروزی‌ها در دوران دفاع مقدس، مرهون همین ویژگی‌ها و شاخص‌ها بود و تجلی این مدیریت جهادی بود که توانست، پیروزی‌ها را محقق کند، گفت: این شاخص‌ها در سپاه، بسیج و ارتش وجود داشته و هم‌اکنون نیز تجلی دارد. در واقع امروز دفاع مقدس برای ما تبدیل به سرمایه ارزشمندی شده و امروز یک ارتش انقلابی در کشور داریم، به‌طوری که وقتی مواضع و مدیریت انقلابی و جهادی فرمانده ارتش را می‌بینیم برای ما تداعی‌گر شهید صیاد شیرازی است.

مقدم‌فر افزود: امروز ارتشی بودن در جمهوری اسلامی افتخار است و ما باید از افتخارات ارتش بسیار یاد کنیم. امروز ارتش در کنار سپاه پاسداران و سازمان بسیج مستضعفین برای انقلاب اسلامی جانفشانی می‌کند لذا ارتشی بودن در شرایط فعلی مایه مباهات و افتخار است.

مشاور فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به حوادث اهواز گفت: این اقدامات نشان دهنده استیصال دشمنان است و اینکه مردم بی دفاع را می‌کُشند نشان از بدبختی آنان است. این کار تروریست‌ها اقدامی عملیاتی محسوب نمی‌شود بلکه نتیجه استیصال و ذلت آنها و حامیان‌شان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد